neděle 10. června 2018

MARŤÁSKŮV TÝDEN S KNÍŽKOU 21

Ahoj
Přeji pohodovou neděli. Díváme se na pohádky na ČT1 a já se rozhodla napsat nový článek a ohlédnout se za tímto týdnem. V práci jsem měla ranní, byl to náročný týden. V pátek jsem byla hodně unavená. Ve čtvrtek jsem byla odpoledne u kadeřníka, tak jsem ostříhaná a vypadám zas o něco líp.

Je horko, tak popíjím ovocné pivo. Nealko, protože jdu večer do práce na noční.

Přečtená kniha


Alena Mornštajnová je moje oblíbená autorka a když jsem zjistila, že mají u nás v knihovně její nejnovější knihu, hned jsem si ji půjčila a přečetla. Jedná se o knihu dětskou a moc se mi líbila. Příběh je o strašidýlku, kterému se říká Stráša. Děti prožijí se strašidýlkem různé příhody. Doporučuji. Já mám v plánu koupit knihu mé neteřince Elence.

Ve čtvrtek jsem byla i v knihovně vrátit přečtenou knihu a donesla si tuto zajímavou knihu. Knihu mi doporučila paní knihovnice. Na knihu mě hodně nalákala a tak se na čtení knihy moc těším.


Včera jsem začala číst tuto knihu. Na knihu mě nalákala anotace a od prvních stránek je to zajímavý příběh z období 2.světové války, tentokrát z jiného úhlu pohledu. Příběh vyvolává spoustu otázek a myslet na knihu budu dlouho. Víc napíšu až knihu dočtu. Čte se velmi dobře.

Večer jsme ještě pokračovali s manželem s obdobím 2.světové války a podívali se na film Lidice. Film jsem už viděla, ale i tak mně znovu hodně zasáhl. Dnes je to 76 let, co Lidice byly vypáleny a srovnány se zemí. Otec dvou synů Šíma nešťastnou náhodou zabije staršího syna. Dostane se do vězení, což prožívá těžko, ale zachrání mu to život. Ženatý mladík se zamiloval do mladé dívky a svůj románek maskoval jako odboj. Dojde k atentátu na Heydricha. Jeden z jeho dopisů se dostal v nesprávnou chvíli do nesprávných rukou a pro obyvatele Lidic nastane peklo. Muži jsou zastřeleni, ženy a děti odvezeny do koncentračního tábora a zabity. Některé děti šly na převýchovu do Německa. Lidice byly vypáleny a srovnány se zemí. Tuto tragédii bychom si měli stále připomínat a neměli bychom zapomenout.

Přeji pohodové odpoledne a úspěšný příští týden. Jakou knihu čtěte Vy? Pochlubte se.

Žádné komentáře:

Okomentovat