neděle 29. dubna 2018

MARŤÁSKŮV TÝDEN S KNÍŽKOU 15

Ahoj
Přeji pohodový nedělní večer a vítám Vás u dnešního článku. Opět se ohlédneme za týdny dvěma. Novinek a zážitků bylo hodně. Udělala jsem si kávu a jdeme na to. Také si uvařte svou oblíbenou kávu, nebo oblíbený čajík.

Dočtená kniha
 Dočetla jsem tento krásný příběh z Titanicu. Příběh Maggie je romantický, i tragický. Příběh jsem velmi prožívala a od určitého místa v knize se mi kniha těžko odkládala. Jsem ráda, že tuto knihu mám ve své knihovničce. Kniha je ve slovenštině, ale nevadilo mi to, četla se dobře, jen jsem se musela na čtení trošku víc soustředit.


Další přečtenou knihou byla tato zajímavá kniha. I když ani anorexie, ani bulimie nejsou mým problémem, kniha byla pro mně zajímavá. Je dobře, že se o těchto věcech píše a mluví. Nemělo by se na to zapomínat. Mnoha holkám knihy mohou opravdu pomoci. A pomoci najít cestu ven z bludného kruhu.

A teď mám rozečtenou tuto báječnou knihu. Je to taková pohádka pro dospělé, Popelka. I když jsem čtenářka 40+, příběh mě vážně baví. Doufám, že v knihovně budou mít i druhý díl. Znáte ještě podobné knihy, které byste mi doporučili? Pište do komentářů.

Minulou sobotu jsem si udělala báječný výlet do Brna. Nejdříve jsem zamířila do prodejny Knižního klubu. Koupila jsem si dvě knihy. Nakonec jiné, než jsem měla v plánu. U placení jsem trošku zmatkovala, protože jsem knihy chtěla zaplatit kartou, kde mám benefity z práce. Platila jsem s ní v knihkupectví poprvé, tak jsem zjistila jak to je. Nakonec jsem s ní zaplatila jednu knihu a druhou knihu jsem zaplatila v hotovosti.
 Tuto knihu jsem měla půjčenou z knihovny a moc se mi líbila, tak jsem se rozhodla koupit knihu i do své knihovničky.

 Danielle Steel je má oblíbená autorka už spoustu let a když jsem si přečetla anotaci u této knihy, bylo rozhodnuto. Podle anotace to vypadá na velmi zajímavý příběh. Budu číst brzo. Jsem na knihu hodně zvědavá.

Potom jsem zamířila na Zelný trh, tam byly knižní trhy. Zajímavé knihy, ale neulovila jsem žádnou.

A pak už jsem se vypravila do restaurace Rébio a dala si výborný a zdravý obídek. Bylo to moc dobré.

A také výborný zákusek. Neodolala jsem a nejdříve ochutnala a pak teprve fotila. Proto na fotce kousíček chybí.

A pak jsem se vypravila na Špilberk. Nebyla jsem tam už hodně dlouho a už nějakou dobu jsem to měla v plánu. Bylo tam nádherně, úžasný výhled na celé Brno. Šla jsem i do muzea a prohlédla si několik expozic. Jedná historka pro pobavení. Šla jsem na WC a zrovna čtení moment začaly bimbat hodiny (je to každou hodinu) a moc se lekla a pak se začala moc smát. Když by mě někdo pozoroval, nevím nevím, co by si pomyslel... Rozhodně návštěvu Špilberku doporučuji. Sice se část opravuje, ale i tak je tam toho k vidění spoustu.

Pak jsem zašla koupit malé dárečky pro Irenku z Knihánkova a její maminku. A koupila si záložku do knihy i pro sebe. Mám tyto magnetické moc ráda a mám jich doma několik.

Následovala káva v kavárně Café Práh. Je to má oblíbená kavárna v Brně a ráda tam chodím. Káva byla vynikající. Dala jsem si i malé pivko. Pokud jste ještě v Café Práh nebyli, doporučuji vyzkoušet. Nebudete zklamáni.

A pak už byl čas vyrazit na akci, kterou pořádala Irenka z Knihánkova. Téma bylo Djatlovova expedice a jednalo se o školní projekt. Dorazilo sice málo lidí, ale byl to úžasný večer. Často se k tomuto večeru v myšlenkách vracím. Sešla se skupinka báječných lidí a jsem ráda, že jsem tam byla. Odtud už jsem se vypravila k taťkovi, kde jsem byla domluvená na přespání.

Domů jsem jela v neděli. Než jsem šla na vlak, stavila jsem se v knihkupectví Dobrovský a na chvíli se posadila v kavárně a dala si výbornou kávu a moc dobrý zákusek.

Pak jsem se stavila v levných knihách a koupila si tento zajímavý deník. Zapisují si tam, co jím a je tam spousta zajímavých rad.

A stavila jsem se i v McDonald's a koupila si tuto taštičku. Mám je ráda, tak si je občas koupím.

Pak už byl čas jít na vlak a jet domů. Výlet to byl báječný.

Tento týden jsem v práci měla ranní a byl to únavný týden. Všichni jsme se v práci těšili na delší volno. Do práce jdu až ve středu na noční. Tento týden jsme konečně koupili novou pračku, tak peru a peru. Včera jsem před domem a na dvoře hrabala trávu a pak si udělala ohýnek a opekla špekáčky. I když se teď snažím jíst zdravější, dala jsem si špekáček. Byl moc dobrý. Dnešek byl spíše odpočinkový den.

Stále pokračují se zdravější stravou. Snažím se, ale není to tak, jak bych měla správně jíst. Zvolila jsem tuto cestu, protože, když bych si zakázala spoustu věcí a dodržovala všechno poctivě, dlouho to nevydržím. Našla jsem u nás v obchodě tuto mňamku. Určitě budu se zdravější stravou pokračovat dál, cítím se fyzicky i psychicky líp.


Přeji pohodový večer a úspěšný příští týden. Brzo se můžete těšit na nové články a to na Přečtené knihy za duben a Knižní hromádka na květen. Jakou knihu čtěte?

Žádné komentáře:

Okomentovat