středa 6. prosince 2017

Přečtené knihy - Listopad 2017

Ahoj
Dnes jsem tu s novým článkem a to s přečtenými knihami za měsíc listopad. V listopadu jsem přečetla pouze 3 knihy a jednu knihu rozečetla. Na počet přečtených knih to byl slabší, ale knihy to byly báječné. Přečetla jsem dvě knihy z knihovny a jednu knihu z mé knihovničky.

První knihou měsíce listopadu byl recenzáček a to kniha My, utonulí
Kniha se mi líbila a byla velmi zajímavá. Recenzi si můžete přečíst zde
Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Nakladatelství Omega.

Druhou knihou měsíce listopadu byla tato velmi zajímavá kniha
Kniha je velmi zajímavá. Skutečný příběh Češky, Slovenský a Polky, které těhotné odjela do koncentračního tábora Osvětim. Už před přečtením jsem tušila, že mě kniha zasáhne, ale nakonec mě zcela odrovnala a už na ni nezapomenu. Období 2.světové války mě zajímá a nepřestává mě šokovat tím, co se v těch časech dělo. Příběhy Anky, Rachel a Prisky jsou silné a zajímavé. Tyto ženy nejen, že Osvětim přežily, ale také v hrozných podmínkách porodily děti. Děti byly sice maličké, ale zvládly to. Je to až nepředstavitelné, že tyto ženy zvládly své těhotenství zatajit, v naprosto hrozných hygienických podmínkách a s minimem jídla děti donosit a porodit. To si v dnešní době už nedokážeme ani představit. Všechny tři ženy se dožily vysokého věku. V knize je i spousta fotek, které příběhy ještě víc dokreslují. Během čtení došlo i na slzy. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla. Knihu doporučuji všem. Nyní, už nějakou dobu po přečtení, stále na knihu myslím.

Po dočtení jsem se dlouho rozmyslela, co číst dál. Po dočtení knih, které mě hodně zasáhnou, se mi to stává. Nakonec jsem sáhla po knize, kterou mám v knihovničce už hodně dlouho.
 Kniha se mi líbila a docela nechápu jak jsem mohla tuto knihu nechat tak dlouho čekat v knihovničce na přečtení. Rozhodně jsem sáhla po knize v pravou dobu. Příběh babičky Lolly, dcery Arden a vnučky Lauren se mi líbil. Všechny tři ženy se sejdou u babičky Lolly, když se babičce začne zhoršovat zdravotní stav. Ženy prožijí úžasné dny a všechny si něco uvědomí. Všechny mají náramky s přívěsky. Babička vypráví příběhy. Ke každému přívěsků na jejím náramků se pojí zajímavý příběh a poučení. V příběhu nechybí zajímavé myšlenky, ani láska. Tentokrát jsem při čtení nepoužila lepíky, ale tuším, že po knize brzo sáhnu znovu a napravím to. Kniha nemá úplně nejlepší hodnocení, ale za sebe doporučuji. Je to kniha přesně pro mně, má i určité poselství.

A na konci měsíce jsem rozečetla tuto knihu. Na tuto knihu jsem se těšila už dlouho a líbí se mi. Do konce tohoto týdne bych chtěla knihu dočíst.

Tak to byly mé přečtené knihy. Jaké knihy jste přečetli v listopadu Vy? Pochlubte se.

2 komentáře:

  1. Mě si nalákala na Narodili se. aby přežili. Tento žánr čtu ráda i když většinou u toho sedím s hrůzou v očích. Naposledy jsem četla Můj dědeček by mě zabil, myslím z tohoto období, a to mě trochu zklamalo :(

    OdpovědětVymazat
  2. Než jsem tě poznala je dokonalá knížka. ♥

    OdpovědětVymazat